Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Łączy nas cukrzyca - czytaj w Gazecie Wyborczej oraz on-line

źródło: Medial Media Solutions, dodano: 27 listopada 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Medical Media SolutionsListopad jest miesiącem poświęconym walce z cukrzycą i świadomości, jak wielkim stała się współcześnie wyzwaniem. Na świecie dotyka już 463 mln osób. W Europie choruje na nią ponad 50 mln osób, a w Polsce prawie 3 mln. Dlatego dziś, 27 listopada 2019 roku, w Gazecie Wyborczej znajdziecie najnowszą edukacyjną publikację pt. "Łączy nas cukrzyca", stworzoną przy udziale patronów medialnych i merytorycznym wsparciu wielu ekspertów.

Kiedy diagnoza zmienia całe życie

- Publikację otwiera wywiad z prof. dr hab. med. Dorotą Zozulińską-Ziółkiewicz "Diagnozę cukrzycy należy przekazać tak, aby młody człowiek nie miał poczucia wyroku i przegranej. To niezwykle ważne by szybko i w wyważony sposób zaopiekować się pacjentem i doprowadzić do akceptacji choroby oraz zmotywować go do radzenia sobie z cukrzycą".

Różne oblicza choroby

- Jurek Magiera opowiada nam o swoich zmaganiach z cukrzycą typu 1. Wskazuje jak ważne jest wsparcie najbliższych i realizacja swoich marzeń pomimo choroby. Punktuje także najnowsze zmiany dotyczące leczenia tego typu cukrzycy, ale i różnice w wsparciu osób po 26. r.ż.

- Anna Śliwińska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wspólnie z nami przygląda się problematyce edukacji na temat samokontroli w cukrzycy typu 2. Odpowiadamy na pytania, dlaczego nie ma dobrej terapii bez samoświadomości pacjenta.

Nowoczesna Insulinoterapia

- Polecamy Waszej uwadze naszą rozmowę z prof. dr hab. med. Grzegorzem Dzidą na temat roli insuliny w leczeniu cukrzycy. "Dziś śmiało możemy powiedzieć, że insulinoterapia przeszła ewolucje? i doprowadziła nas do momentu, w którym dysponujemy szerokim wachlarzem terapii, dopasowywanej do konkretnego pacjenta".

Dieta diabetyka

W cukrzycy jak i w diecie zdrowego człowieka ważne jest przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia i właściwie skomponowanych posiłków. Chory powinien przy tym jednak stosować normy kontroli spożycia węglowodanów złożonych i cukrów prostych, co jednak warto by wiedział na temat tłuszczów?

Dla czytelników publikacja dostępna jest także online.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Łączy nas cukrzyca - czytaj w Gazecie Wyborczej oraz on-line
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 1 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line