Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Doskonała akcja Słodkiej Jedynki - kolejne szkolenie Służb Mundurowych

źródło: Słodka Jedynka, dodano: 22 listopada 2019 r.

Słodka JedynkaW dniu 19 listopada 2019 roku Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży z cukrzycą typu 1 "SŁODKA JEDYNKA" przy współpracy z Fundacją dla Dzieci z Cukrzycą przeprowadziło szkolenie dla słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Podstawowe informacje o cukrzycy oraz udzieleniu pierwszej pomocy diabetykowi przekazał edukator Tomasz Kilian. Policjanci oraz słuchacze i studenci Uczelni biorący udział w warsztatach zapoznali się z objawami hipoglikemii oraz hiperglikemii. W zajęciach uczestniczyło około 200 osób.

Podczas wykładów zainteresowani zapoznali się z techniką użycia glukagonu (zastrzyk pierwszej pomocy, ratujący życie w przypadku ciężkiej hipoglikemii). Istotnym tematem szkolenia było też zwrócenie uwagi na rozpoznawanie osoby w stanie hipoglikemii i umiejętność odróżnienia jej od osoby po spożyciu alkoholu, co jest bardzo istotne i może zaważyć na uratowaniu czyjegoś życia. Odbyły się również ćwiczenia z pomiaru poziomu cukru we krwi.

"Uważamy, że tego rodzaju godziny szkoleniowe i zdobyta wiedza, przydadzą się podczas pełnienia służby, jak i w życiu prywatnym. Diabetyk w potrzebie będzie mógł liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy Policji. Naszym celem jest cykliczne wprowadzenie tego rodzaju szkoleń do programu edukacyjnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie." - mówi Witold Fydrych, prezes Stowarzyszenia Słodka Jedynka.

Stowarzyszenie "Słodka Jedynka" dziękuje Komendatowi-Rektorowi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Markowi Fałdowskiemu za aprobatę i umożliwienie przeprowadzenia szkolenia oraz nadkom. Jackowi Pszczókowskiemu za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Słuchaczom dziękujemy za czynny udział w warsztatach. Podziękowania należą się również "Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą" z Warszawy za przygotowanie profesjonalnego materiału i współpracę, która jest fundamentem do dalszego działania w kierunku edukacji społecznej.

"Poszerzenie wiedzy na temat cukrzycy, choroby społecznej, jest ogromnie ważne szczególnie dla funkcjonariuszy Policji, którzy z chorymi mogą mieć kontakt nie tylko w życiu prywatnym ale również podczas pełnienia służby. W tym drugim przypadku sprawne rozpoznanie choroby i udzielenie pomocy może być kluczową kwestią." - czytamy na stronie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Doskonała akcja Słodkiej Jedynki - kolejne szkolenie Służb Mundurowych

Doskonała akcja Słodkiej Jedynki - kolejne szkolenie Służb Mundurowych

Doskonała akcja Słodkiej Jedynki - kolejne szkolenie Służb Mundurowych


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Doskonała akcja Słodkiej Jedynki - kolejne szkolenie Służb Mundurowych
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 1 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line