Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

30-lecie Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Kielcach

źródło: PSD OW Kielce, dodano: 1 października 2019 r.

Polskie Stowarzyszenie DiabetykówPolskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Kielcach zostało powołane do życia w 1989 roku. Założycielami byli P. Teresa Korczak i P. Mirosław Kobiec. W chwili powołania Stowarzyszenia liczyło około 70 członków, obecnie zrzesza 120 członków, ale były lata, gdzie członków było około 277. Celem Stowarzyszenia jest pomaganie ludziom chorym na cukrzycę i nie tylko, poprzez edukację, ale również pomoc materialną i rehabilitacyjną.

Pierwszym Prezesem Stowarzyszenia był P. Mirosław Kobiec, w następnych kadencjach funkcję prezesa Zarządu pełnili P. Jerzy Wojtasik, P. Maria Dudek, P. Ryszard Jędrocha i ostatnio P. Jerzy Wojtasik.

Przykładem pomocy udzielanej członkom Stowarzyszenia mogą być wydawane paczki żywnościowe, organizowane turnusy rehabilitacyjne. W każdą pierwszą sobotę miesiąca organizowane były i są spotkania edukacyjne.

Szkolenia prowadzone są przez lekarzy specjalistów, pielęgniarki i dietetyków. Szkolenia te pozwalają poznać swoją chorobę, umieć sobie z nią radzić na co dzień, zrozumieć, jaka jest zależność insuliny, posiłków i wysiłku fizycznego, poznać konsekwencje błędnych decyzji w żywieniu. Rozprowadzamy literaturę fachową, uczymy obliczania wymienników węglowodanowych.

Dzięki Stowarzyszeniu potrzebujący mają ułatwiony dostęp do sprzętu medycznego, glukometrów oraz artykułów dietetycznych dla cukrzyków. Stowarzyszenie organizuje również spotkania integracyjne, organizuje wycieczki np. do teatru.

W okresie trzydziestolecia miało miejsce wiele ważnych działań i dokonań wpływających na wartość oraz znaczenie Stowarzyszenia Diabetyków w życiu społecznym. Za każdym takim zdarzeniem stał konkretny człowiek lub grupa ludzi.

Wspaniałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy dokładają swoją cegiełkę do sprawnego funkcjonowania Stowarzyszenia jest uroczystość jubileuszowa. Chciałabym podziękować w sposób szczególny lekarzom, dietetykom, którzy swój wolny czas poświęcają naszym członkom na comiesięcznych spotkaniach edukacyjnych. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy na co dzień służą nam pomocą.

Krystyna Staniszewska

Adres siedziby: 25-734 Kielce, ul. Artwińskiego 1 pok. 24
Adres korespondencyjny: 24-734 Kielce, ul. Artwińskiego 3A
tel. 694 419 339 (p.o. prezesa Krystyna Staniszewska)
tel. 695 455 516 (wiceprezes Mirosław Kobiec)
tel. 692 579 190 (wiceprezes Mariusz Gołdyn)
psd.kielce@wp.pl
dyżury: środa godz. 14:00-17:00

Galeria zdjęć

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: 30-lecie Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Kielcach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 7 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line